| |
Zagrożenie!
Przejdą nawałnice po upale. Wiatr połamie drzewa i odetnie prąd. Niż Delia nasunie chłodny front z burzami

Przejdą nawałnice po upale. Wiatr połamie drzewa i odetnie prąd. Niż Delia nasunie chłodny front z burzami

Najbliższy weekend przyniesie znaczące zmiany w pogodzie w Polsce. Spodziewamy się chwilowego powrotu upału, ale po nim pojawią się nawałnice. Burze i ulewy z gradem sprowadzą silny wiatr, który może łamać drzewa i odcinać prąd szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. Zmianę ściągnie niż Delia z nasuwającym się z zachodu chłodnym frontem.

Prognoza zasięgu chłodnego frontu niosącego burze z nawałnicami w rejonie Polski o godzinie 20:00, 6 lipca 2024

Nawałnice po upale przejdą przez Polskę będą ulewy, burze i wichury z gradem między 6-7 lipca 2024

Do Polski na chwilę z południa i południowego zachodu napłynie w sobotę ciepła masa powietrza zwrotnikowego i ponownie w wielu regionach kraju zanotujemy wysokie temperatury do 25-33 st. C., najwyższe od centrum po zachodnie, południowo zachodnie i lokalnie południowe regiony. Powrót upału nie będzie jednak trwały, bo już wieczorem oraz w nocy na niedzielę do zachodnich regionów znad Niemiec zacznie wkraczać strefa chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem Delia przesuwającym się nad Skandynawię.

Prognoza zasięgu chłodnego frontu z burzami i opadami w Polsce do godziny 08:00, 7 lipca 2024

Nawałnice przejdą po upale w Polsce do 7 lipca 2024

Burze na froncie i miejscami poprzedzającej linii zbieżności rozwiną się jeszcze przed Polską na obszarze Niemiec, a następnie w sobotę wieczorem zaczną wkraczać do naszego kraju obejmując na początku miejscami obszar, od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk. Nocą na niedzielę front przesunie się w głąb kraju docierając do linii, od około Warmii przez centrum po Opolszczyznę.

Prognozowane wichury w rejonie przejścia aktywnego frontu z burzami i nawałnicami w Polsce do godziny 01:00, 7 lipca 2024

Nawałnice po upale w Polsce będą wichury, gdzie najsilniejszy wiatr do 7 lipca 2024

Głównym zagrożeniem w rejonie burz będą nie tylko wyładowania i miejscami przelotne ulewne opady deszczu, lokalnie z gradem, ale szczególnie silny wiatr, który w porywach może osiągać do około 70-100 km/h. To już prędkość wiatru, która potrafi łamać drzewa i konary, a te opadając uszkadzają linie energetyczne i tarasują drogi. Nie można również wykluczyć uszkodzenia słabszych poszyć dachowych.

Sprawdź: Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski

Prognozowane porywy wiatru z wyszczególnieniem dla zachodniej Polski w rejonie przejścia nawałnicy do godziny 01:00, 7 lipca 2024

Nwałnica przyniosą silny wiatr po upale w Polsce do 7 lipca 2024

Prognozowany zasięg przejścia nawałnicy nad Polską po upale może jeszcze ulec nieznacznej korekcie, dlatego precyzyjniej podamy go w szczegółowej prognozie pogody na konkretny dzień. W niedzielę upał przed frontem zanotujemy jeszcze miejscami na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!