| Szukaj |
Zagrożenie!

Gigantyczny pożar rafinerii w Indonezji. Podejrzewa się uderzenie pioruna

W Indonezji doszło do eksplozji i pożaru rafinerii w zachodniej części wyspy Jawa. Pożar szybko wymknął się spod kontroli. Co najmniej 5 osób zostało rannych, a jedna zmarła z powodu zawału serca. Około 1000 osób mieszkających w pobliżu zostało ewakuowanych. Przyczyna pożaru rafinerii w Indonezji nie jest obecnie znana, ale podejrzewa się, że może to być skutek uderzenia pioruna, bo tuż przed wybuchem zaobserwowano ulewny deszcz i błyskawicę.

Eksplozja i pożar rafinerii w Indonezji. Przyczyną możliwy piorun

Eksplozja i pożar rafinerii w Indonezji, przyczyną pożaru możliwe uderzenie pioruna

Na zdjęciach satelitarnych z 29 marca 2021, bardzo wyraźnie widać pojawienie się dymu w pobliżu Indramayu w Indonezji. Jednostki straży pożarnej we wtorek 30 marca, wciąż walczyły z ogniem. Jest szansa, że pożar zostanie wkrótce ugaszony.

Rafineria Balongan jest jedną z największych rafinerii ropy naftowej w Indonezji. Jest własnością państwowej spółki Pertamina, zajmującej się wydobywaniem ropy naftowej i gazu. Obecnie państwowa spółka kontroluje 6 rafinerii w Indonezji.

Pożar rafinerii Balongan w Indonezji. Przed pożarem zanotowano wyładowanie atmosferyczne

Czy faktycznie uderzenie pioruna było przyczyną pożaru rafinerii w Indonezji, wykaże dopiero śledztwo. Z relacji światków można podejrzewać, że tak było.

„Najpierw poczuliśmy silny zapach paliwa, tak silny, że bolał mnie nos, kiedy słyszeliśmy uderzenia pioruna ” - powiedział mieszkaniec Susi dla lokalnego serwisu informacyjnego Metro TV.

DobraPogoda24, Reuters

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz