| |
Zagrożenie!
Pogoda. Gwałtowna wichura uderzy w Europę. Na jej drodze Polska. Możliwe burze

Pogoda. Gwałtowna wichura uderzy w Europę. Na jej drodze Polska. Możliwe burze

Silny wiatr, wichura i orkan Sabina, opady, burze, wahania temperatury. Z tymi zjawiskami będziemy mieć do czynienia w Europie 9 i 10 lutego. Na drodze wichury jest również Polska.

Silny wiatr będzie wynikiem przemieszczenia się głębokiego niżu znad Atlantyku nad Skandynawię. W tym czasie zwiększy się poziomy gradient ciśnienia, dodatkowo przepływ powietrza, będzie wspomagany obecnością prądu strumieniowego.

Prognozowany układ baryczny w niedzielę 9 lutego o godz. 13:00

Wichura, orkan Sabina, 9 - 10 lutego 2020 w Europie i Polsce

Prognozowany gradient ciśnienia w poniedziałek 10 lutego o godz. 01:00

Wichura, orkan w Europie i Polsce, 9 - 10 lutego 2020

W niedzielę 09.10 w ciągu dnia silny wiatr w porywach przekraczający 100 km/h jest spodziewany nad Wielką Brytanią i Irlandią, Krajami Beneluksu, Danią, a także częściowo Francją i Niemcami.

Prognozowane porywy wiatru w niedzielę 9 lutego, do godz. 14:00

Pogoda wichura orkan w Europie i Polsce, 9 - 10 lutego 2020

W godzinach wieczornych silny wiatr uderzy również w południową Szwecję i Norwegię, a także w północno zachodnią Polskę oraz na południu w rejony podgórskie naszego kraju.

Prognozowane porywy wiatru w niedzielę 9 lutego, do godz. 22:00

Wichura Orkan Europa Polska prognoza wiatru 9 - 10 lutego 2020

W ciągu nocy 09/10.02 obszar silnego wiatru zacznie się przesuwać w głąb Polski. W poniedziałek 10.02 z upływem dnia wichura będzie możliwa praktycznie w całym kraju z największą siłą wiatru, głównie na zachodzie, południowym zachodzie, w centrum oraz na południu.

Prognozowane porywy wiatru w poniedziałek 10 lutego, do godz. 05:00

Wichura Orkan Sabina prognoza wiatru Europa Polska 9 i 10 lutego 2020

Bardziej szczegółową prognozę dla Polski wydamy jutro na kilkadziesiąt godzin przed uderzeniem wichury. Dodajmy, że w tym czasie będą możliwe okresami opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, a rejonach podgórskich i górskich również śniegu. Miejscami nie można wykluczyć pasm konwekcyjnych w tym burz, gdzie prędkość wiatru będzie najwyższa poza górami.

DobraPogoda24, Mapy wiatru: Windy / ECMWF


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!