| |
Zagrożenie!
Pogoda. Za kilka dni potężny cyklon powstanie na Atlantyku. Ryzyko kolejnych wichur w Europie

Pogoda. Za kilka dni potężny cyklon powstanie na Atlantyku. Ryzyko kolejnych wichur w Europie

Silna cyrkulacja strefowa w najbliższych dniach nadal będzie kształtować warunki pogodowe w Europie i Polsce. Po przejściu cyklonu Sabina naszą uwagę skupiają wstępne prognozy na około 16-17 lutego 2020. Pogoda ponownie w tym terminie może przynieść uderzenie wichury, a nawet orkanu w co najmniej kilku europejskich krajach.

W Polsce uderzenie wiatru ma być poprzedzone znacznym wzrostem temperatury, zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Aktualne prognozy numeryczne podtrzymują pod koniec tygodnia pojawienie się na Atlantyku w pobliżu Europy bardzo głębokiego niżu.

Prognozowane ciśnienie i położenie cyklonu na Atlantyku w pobliżu Islandii w niedzielę, 16 lutego, o godz. 01:00

Pogoda, ryzyko wichur w Europie i Polsce, prognoza 16 - 17 lutego 2020, wiatr ciśnienie

Ciśnienie w centrum cyklonu w niedzielę 16 lutego, może spaść nawet do 925 hPa na południe od Islandii. Cyklon w kolejnych kilkudziesięciu godzinach będzie się stopniowo przesuwał na wschód i północny wschód w rejon Skandynawii.

Wstępnie prognozowane położenie cyklonu i ciśnienia w niedzielę, 16 lutego, o godz. 14:00

Pogoda, wichura orkan w Europie i Polsce, prognoza 16-17 lutego 2020

W tym czasie w rejonie jego oddziaływania spodziewane są opady, burze oraz wichury, szczególnie od Wysp Brytyjskich przez północną Francję, Kraje Beneluksu, Danię, część Niemiec po południową Szwecję.

Wstępnie prognozowana siła wiatru w Europie, miedzy 15, a 18 lutego 2020

Pogoda wichura orkan cyklon Europa Polska, prognoza 16 17 lutego 2020

Dla Polski aktualnie jest za wcześnie na szczegółowe prognozy, ale już teraz uprzedzamy, aby śledzić wyliczenia, szczególnie na 16-17 lutego. Miejmy nadzieję, że nie powstanie niż wtórny, bo po krótkim znacznym ociepleniu czekałaby nas bardzo silna wichura w czasie przejścia systemu frontów atmosferycznych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24, Mapy Windy / ECMWF


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!