| |
Zagrożenie!
Pogoda. Na północnym Atlantyku najsilniejszy cyklon od lat. Ciśnienie bliskie rekordu. W Europie przyniesie wichury, wzrost temperatury, opady i burze

Pogoda. Na północnym Atlantyku najsilniejszy cyklon od lat. Ciśnienie bliskie rekordu. W Europie przyniesie wichury, wzrost temperatury, opady i burze

Śledzimy prognozę pogody na najbliższe dni, szczególnie 15-16-17 lutego, gdy ponownie silna cyrkulacja strefowa da się we znaki mieszkańcom wielu europejskich krajów. Wyjątkowy wzrost temperatury, opady, wichury, burze, bardzo niskie ciśnienie i wysokie kilkunastometrowe fale na Atlantyku. Takie zjawiska przyniesie pogoda w Europie w najbliższy weekend.

W sobotę 15 lutego jest prognozowany wyjątkowo głęboki niż w pobliżu południowo zachodniego wybrzeża Islandii. Aktualne prognozy wskazują, że ciśnienie w centrum może spaść do około 915-916 hPa!

Prognozowane ciśnienie w centrum cyklonu, 15 lutego 2020. Dane: yr.no

Pogoda rekordowy cyklon na Atlantyku 15 16 17 lutego 2020 prognoza, wichury ocieplenie w Europie i Polsce

Gdyby tak się stało, to będzie to najgłębszy i najsilniejszy cyklon na północnym Atlantyku od ponad 27 lat! -Rekord pochodzi z 10 stycznia 1993 roku, gdy na północnym Atlantyku ciśnienie w centrum cyklonu spadło do 914 hPa- informuje meteorolog John Smits, który w tym dniu ręcznie nakreślał mapę synoptyczną.

Prognozowane ciśnienie w sobotę, 15 lutego, godz. 19:00. Dane: Windy / ECMWF

Pogoda 15 16 17 lutego 2020, rekordowy cyklon Atlantyk Europa Polska, opady wichura burze wysoka temperatura

Cyklon w kolejnych kilkudziesięciu godzinach będzie się przemieszczał na wschód i północny wschód w rejon Skandynawii. W tym czasie zacznie rosnąć gradient baryczny, a co za tym idzie w wielu krajach nasili się wiatr, a miejscami pojawią się opady i burze w rejonie oddziaływania stref frontowych.

W Polsce głęboki niż przyniesie przede wszystkim nasilenie wiatru, ale także znaczny wzrost temperatury. W niedzielę 16 lutego tuż przed wkroczeniem strefy frontowej do dzielnic zachodnich i północno zachodnich, temperatura prawdopodobnie wzrośnie do nawet 14-16 st. C.

Prognozowana temperatura w niedzielny 16.02 wieczór

Pogoda na weekend 15-16 lutego 2020 dla Polski, temperatura, wichury, burze, opady

Z kolei w poniedziałek 17 lutego na wschodzie, południu i południowym wschodzie Polski, temperatura na krótko może wzrosnąć, do około 13-18 st. C. Najwyższej temperatury spodziewamy się w rejonie oddziaływania wiatru fenowego, zwłaszcza w Małopolsce.

Wstępnie prognozowana temperatura w poniedziałek 17 lutego 2020 roku w Polsce, do godz. 14:00

Pogoda temperatura w Polsce 15 16 17 lutego 2020, prognoza opady burze wiatr wichury

Na szczegółową prognozę pogody dla Polski musimy jeszcze poczekać. Więcej informacji podamy wkrótce.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!