| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda. Na północnym Atlantyku najsilniejszy cyklon od lat. Ciśnienie bliskie rekordu. W Europie przyniesie wichury, wzrost temperatury, opady i burze

Śledzimy prognozę pogody na najbliższe dni, szczególnie 15-16-17 lutego, gdy ponownie silna cyrkulacja strefowa da się we znaki mieszkańcom wielu europejskich krajów. Wyjątkowy wzrost temperatury, opady, wichury, burze, bardzo niskie ciśnienie i wysokie kilkunastometrowe fale na Atlantyku. Takie zjawiska przyniesie pogoda w Europie w najbliższy weekend.

W sobotę 15 lutego jest prognozowany wyjątkowo głęboki niż w pobliżu południowo zachodniego wybrzeża Islandii. Aktualne prognozy wskazują, że ciśnienie w centrum może spaść do około 915-916 hPa!

Prognozowane ciśnienie w centrum cyklonu, 15 lutego 2020. Dane: yr.no

Pogoda rekordowy cyklon na Atlantyku 15 16 17 lutego 2020 prognoza, wichury ocieplenie w Europie i Polsce

Gdyby tak się stało, to będzie to najgłębszy i najsilniejszy cyklon na północnym Atlantyku od ponad 27 lat! -Rekord pochodzi z 10 stycznia 1993 roku, gdy na północnym Atlantyku ciśnienie w centrum cyklonu spadło do 914 hPa- informuje meteorolog John Smits, który w tym dniu ręcznie nakreślał mapę synoptyczną.

Prognozowane ciśnienie w sobotę, 15 lutego, godz. 19:00. Dane: Windy / ECMWF

Pogoda 15 16 17 lutego 2020, rekordowy cyklon Atlantyk Europa Polska, opady wichura burze wysoka temperatura

Cyklon w kolejnych kilkudziesięciu godzinach będzie się przemieszczał na wschód i północny wschód w rejon Skandynawii. W tym czasie zacznie rosnąć gradient baryczny, a co za tym idzie w wielu krajach nasili się wiatr, a miejscami pojawią się opady i burze w rejonie oddziaływania stref frontowych.

W Polsce głęboki niż przyniesie przede wszystkim nasilenie wiatru, ale także znaczny wzrost temperatury. W niedzielę 16 lutego tuż przed wkroczeniem strefy frontowej do dzielnic zachodnich i północno zachodnich, temperatura prawdopodobnie wzrośnie do nawet 14-16 st. C.

Prognozowana temperatura w niedzielny 16.02 wieczór

Pogoda na weekend 15-16 lutego 2020 dla Polski, temperatura, wichury, burze, opady

Z kolei w poniedziałek 17 lutego na wschodzie, południu i południowym wschodzie Polski, temperatura na krótko może wzrosnąć, do około 13-18 st. C. Najwyższej temperatury spodziewamy się w rejonie oddziaływania wiatru fenowego, zwłaszcza w Małopolsce.

Wstępnie prognozowana temperatura w poniedziałek 17 lutego 2020 roku w Polsce, do godz. 14:00

Pogoda temperatura w Polsce 15 16 17 lutego 2020, prognoza opady burze wiatr wichury

Na szczegółową prognozę pogody dla Polski musimy jeszcze poczekać. Więcej informacji podamy wkrótce.

DobraPogoda24

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz