| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza pogody dla Polski do 24 lutego 2020

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza pogody dla Polski do 24 lutego 2020

Trwa luty, ostatni miesiąc meteorologicznej zimy. Zmienna pogoda, dodatnia anomalia temperatury, silniejszy wiatr, cyrkulacja strefowa, lokalne burze, opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu. Tak zapowiada się pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski.

Prognozowane temperatury w Polsce, do 24 lutego 2020 r.

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognoza do 24 lutego 2020

Silna cyrkulacja powietrza znad Atlantyku nie odpuści, dlatego fronty atmosferyczne związane z przechodzącymi niżami, będą kształtować warunki atmosferyczne w Polsce w kolejnych dniach. 

Prognozowana średnia wartość ciśnienia w Polsce w najbliższych 10 dniach

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane ciśnienie w Polsce, luty 2020

W związku z tym należy się liczyć z przelotnymi opadami, a także przede wszystkim nasileniem wiatru (wystąpienie wichury, zwłaszcza 10 i 11 lutego). Lokalnie będą możliwe również burze. Miła niespodzianka czeka nas prawdopodobnie około 15-17 lutego, gdy do Polski napłynie znacznie cieplejsza masa powietrza. Skala ocieplenia jest jeszcze otwarta, ale prawdopodobnie w wielu regionach na termometrach zanotujemy kilkanaście stopni Celsjusza.

Prognozowana suma opadów do końca tygodnia - 16 lutego 2020. Opady w tym czasie mają na ogół przekraczać normę. Najwięcej opadów jest spodziewanych na zachodzie i północnym zachodzie Polski

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognoza opadów do 24 lutego 2020

W kolejnym tygodniu pojawi się ochłodzenie, jednak obecnie nie wiadomo, jaka będzie jego skala oraz czy potrwa dłużej. Prawdopodobnie ograniczy się tylko do kilku dni. Ta znaczna zmienność pogody charakterystyczna dla cyrkulacji strefowej przyniesie na ogół kontynuację przewagi temperatur powyżej normy.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce w najbliższych 10 dniach

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognoza temperatury jej anomalia, luty 2020

Epizody zimowe o ile się pojawią, to głównie ograniczą się do rejonów podgórskich, a na nizinach co najwyżej miejscami popada bez szans na utworzenie trwalszej pokrywy śnieżnej. Krótko mówiąc - przed nami przeważnie kontynuowanie braku zimy w zimie.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!