| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na kwiecień 2020. Temperatura nieznacznie powyżej normy i ryzyko suszy w Polsce

Pogoda długoterminowa na kwiecień 2020. Temperatura nieznacznie powyżej normy i ryzyko suszy w Polsce

Sprawdźmy, jak zapowiada się pogoda długoterminowa na kwiecień 2020 w Polsce. Czy będzie to ponownie miesiąc z temperaturą powyżej normy, a może chłodny z częstymi opadami?

Prognoza pogody na kwiecień 2020 zapowiada temperaturę nieznacznie powyżej normy. W skali całego miesiąca anomalia według amerykańskiej prognozy może sięgnąć około 1-1,5 st. C.

Pogodo długoterminowa na kwiecień 2020. Prognozowana anomalia temperatury

Pogoda długoterminowa na kwiecień 2020. Prognoza pogody dla Polski

Chłodniej niż zwykle zapowiada się okres do około 6 kwietnia, ale później temperatura wzrośnie. W kolejnych dniach będzie oscylować przeważnie w pobliżu lub powyżej normy. Pod koniec pierwszej oraz w drugiej dekadzie kwietnia temperatury w ciągu dnia coraz częściej miejscami będą osiągać lub przekraczać 20 st. C. Okresy ochłodzenia w dalszej kwietnia również mogą się zdarzyć, będą one jednak krótkotrwałe.

Prognozowane średnie ciśnienie w najbliższych 10 dniach

Pogoda długoterminowa na kwiecień 2020. Prognoza pogody temperatura opady ciśnienie wiatr w Polsce

Niestety, przez znaczną część kwietnia nie możemy liczyć na znaczne opady deszczu, tak potrzebne o tej porze roku. W pierwszej połowie kwietnia zaznaczy się przewaga wpływu ośrodka wyżowego na warunki pogodowe w Polsce, dlatego opadów będzie jak na lekarstwo. Dopiero w drugiej połowie miesiąca pogoda ma się stać bardziej zmienna z większym prawdopodobieństwem opadów i lokalnych burz, będą to jednak opady w większości o charakterze konwekcyjnym, a to oznacza, że ich zasięg będzie ograniczony.

Prognozowana anomalia sumy opadów w kwietniu ma być ujemna!

Pogoda długoterminowa na kwiecień 2020 dla Polski

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!