| |
Zagrożenie!
Pogoda. Lokalne burze w Polsce. W ich rejonie przelotne opady i silniejszy wiatr

Pogoda. Lokalne burze w Polsce. W ich rejonie przelotne opady i silniejszy wiatr

Przelotne opady deszczu i silniejsze porywy wiatru przynoszą dziś 18 lutego lokalne pasma konwekcyjne w tym burze. Rozwinęły się one po południu w Polsce, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim.

Strefa przelotnych opadów nad Polską. Dane radarowe IMGW, 18 lutego 2020, godz. 12:40

Pogoda burze w Polsce 18 lutego 2020, prognoza wiatr wyładowania opady

Burze powstają w chwiejnym i chłodniejszym powietrzu, jakie napłynęło do Polski po wcześniejszym przejściu strefy frontowej. Inne lokalne burze powstały w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej. 

Zanotowane burze w Polsce, do godziny 12:50, 18 lutego 2020. Dane: blitzortung

Pogoda burze w Polsce, 18 lutego 2020, gdzie grzmi prognoza opady wiatr

Do wieczora przelotne opady i wyładowania atmosferyczne, będą wędrowały na wschód i południowy wschód Polski. Krótko mówiąc, w kolejnych godzinach nie zabraknie przejaśnień i rozpogodzeń ze Słońcem, ale lokalnie należy się również liczyć z pojawieniem opadów i burz, które nie powinny nas zaskoczyć.

Zalecamy śledzenie danych radarowych oraz z detektorów wyładowań. Wówczas niemal na żywo zobaczycie, gdzie obecnie pada i grzmi.

Aktualizacja godzina 14:30 - Po godz. 14:00 w rejonie Rzeszowa pojawiła przelotne opady konwekcyjne, którym towarzyszyły silne porywy wiatru. Miejscami mogliśmy zauważyć zjawisko mammatus, czyli charakterystyczne wypukłości w dolnej części chmury. 

Zdjęcie nadesłane przez Jolantę Ochałek

Pogoda burze w Polsce, opady wiatr Rzeszów Podkarpacie 18 lutego 2020

Na wykresie porywy wiatru zanotowane na południu Rzeszowa w czasie przejścia konwekcyjnego pasma opadów przelotnych. W kulminacyjnym momencie o godz. 14:13 wiatr osiągnął 85 km/h!

Pogoda wiatr opady burze Rzeszów Podkarpacie 18 lutego 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!