| |
Zagrożenie!
Zaskoczony świstak przez lisa, to najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody w 2019 roku

Zaskoczony świstak przez lisa, to najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody w 2019 roku

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że zdjęcie jest częścią zabawnego mema, ale tak naprawdę jest śmiertelnie poważne. Lis zaskoczył świstaka i wkrótce rozpoczęła się walka. W jej wyniku gryzoń został zabity. Nawet interwencja matki świstaka nie zmieniła losu.

Najlepsze zdjęcie przyrody w 2019 roku

-To natura- powiedział dziennikarzom BBC - Yongqing Bao, autor zdjęcia, które przyniosło mu główną nagrodę w konkursie (Wildlife Photographer of the Year) na zdjęcie dzikiej przyrody 2019 roku. Aby uzyskać zwycięski efekt, fotograf musiał przez kilka godzin cierpliwie czekać na płaskowyżu Qinghai w Tybecie. -Lis leżał nieruchomo, mając nadzieję, że zaskoczy przechodzącego świstaka. Udało się. W jednej z bardziej makabrycznych klatek, lis ma głowę młodego gryzonia w pysku- dodał Yongqing Bao.

Konkurs od 1964 roku jest organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wystawa najlepszych zdjęć zostanie otwarta w piątek 18.10 w South Kensington. Od najbliższego poniedziałku 21.10 rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do przyszłorocznego konkursu.


Komentarze
Ma

Jaki ... lis, o jest wilk indyjski.

29 marzec 2020 - 19:42
Odpowiedz
DobraPogoda24

To jest lis, a ściślej lis tybetański zamieszkujący Wyżynę Tybetańską.

29 marzec 2020 - 20:00
Odpowiedz