| |
Zagrożenie!
Koronawirus COVID-19 w Polsce. Blisko 1/4 zakażonych to ludzie młodzi. Dziś przekroczymy granicę 2 tys. osób?

Koronawirus COVID-19 w Polsce. Blisko 1/4 zakażonych to ludzie młodzi. Dziś przekroczymy granicę 2 tys. osób?

Mimo trwania akcji #zostańwdomu wiele młodych osób w miniony weekend aktywnie spędzało czas na zewnątrz w większych grupach. Najnowsze dane potwierdzają, że już blisko 1/4 zakażonych koronawirusem COVID-19 w Polsce, to osoby poniżej 30. roku życia - informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Model przekrojowy koronawirus COVID-19 - SARS-Cov-2

Koronawirus COVID-19 w Polsce liczba chorych osób młodych

GIS apeluje o ostrożność i stosowanie się do nakazów służb sanitarnych, dotyczących zasad kwarantanny i unikania skupisk ludzi. -"Zastanów się czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia"- napisał GIS na Twitterze.

To bardzo niepokojące dane, bo tak naprawdę nie stosując się do ograniczeń wydłużamy pandemię koronawirusa, a przecież chcemy jak najszybciej wrócić do normalnego życia pod każdym względem. Krótko mówiąc - szczyt zachorowań ciągle przed nami.

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości- dezynfekowanie ich płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%), unikanie uścisków i podawania dłoni podczas powitania, unikanie płatności gotówką, zaleca się korzystnie z kart płatniczych. Ponadto GIS zaleca unikanie dotykania oczu, nosa i ust, regularne mycie lub dezynfekowanie powierzchni np. biurek, lad, klamek, włączników światła, poręczy itp. , a także regularne dezynfekowanie telefonów i niekorzystanie z nich podczas spożywania posiłków. Należy też zachować bezpieczną odległość od rozmówcy - co najmniej metr - półtora metra, a szczególnie od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

Ponadto GIS zaleca zakrywanie ust i nosa podczas kichania zgiętym łokciem lub chusteczką, a następnie wyrzucanie chusteczki do zamkniętego kosza, umycie rąk mydłem i wodą lub zdezynfekowanie ich środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

Najnowsze poranne dane mówią o kolejnych 4 osobach zmarłych w Polsce z powodu koronawirusa. W sumie liczba śmiertelnych ofiar epidemii w naszym kraju wzrosła do 26. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zarejestrowano 43 nowe zakażenia. W sumie liczba przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 1905. Niewykluczone, że dzisiaj do końca dnia przekroczymy granicę 2 tys. przypadków.

DobraPogoda24, MZ, GIS


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!