| |
Zagrożenie!
Kilka sposobów jak urządzić modny i praktyczny pokój dla nastolatka

Kilka sposobów jak urządzić modny i praktyczny pokój dla nastolatka

Wiek nastoletni bywa bardzo trudny w życiu młodego człowieka. Dlatego urządzenie jego pokoju, nierzadko bywa bardzo dużym wyzwaniem. Warto więc zapoznać się z najbardziej interesującymi propozycjami dotyczącymi aranżacji pokojów nastolatków.

Nowoczesne i modne projekty pokojów dla nastolatka

O czym warto pamiętać, urządzając pokój nastolatka?

Kupując nowe mieszkanie w Krakowie, warto przywiązać szczególną uwagę do urządzenia pokoju dla nastolatka. Istnieje kilka ważnych cech, które powinny go wyróżniać spośród innych pomieszczeń. Przede wszystkim, należy postawić na ciekawe i nowoczesne meble, które będą się wyróżniać wysoką funkcjonalnością i komfortem. Dla nastolatka bardzo duże znaczenie ma także wygląd. Warto więc postawić na oryginalne kształty, kolory oraz zdobienia. Kolejnym bardzo ważnym elementem, który musi się znaleźć w każdym pokoju nastolatka są dodatki. Lampka na biurko, dywaniki, półki, zegar i inne elementy wpływają na końcowy efekt.

W pokoju nastolatka dobrze jest także postawić na zróżnicowaną kolorystykę. W stylu nowoczesnym sprawdzą się zarówno delikatne barwy takie jak biel, beż czy szarość, jak i żywsze kolory, które przełamią całą aranżację. Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie tzw. farby tablicowej, która ma czarny kolor i po której bez obawy można pisać kredą.

Młodzieżowy pokój na poddaszu

Aranżacja młodzieżowego pokoju na poddaszu może się okazać sporym wyzwaniem. Skosy zwykle bywają dość problematyczne i trzeba mieć dobry pomysł na ich zagospodarowanie. Ze względu na większe nasłonecznienie, warto ustawić biurko pod oknem, ale prostopadle do ściany, tak aby osoba, która będzie przy nim siedzieć miała widok na cały pokój. Ścianę szczytową można w pełni przeznaczyć na zorganizowanie półki na książki czy inne bibeloty. Dzięki temu powierzchnia trudna do zagospodarowania, może się stać bardzo praktyczna.

Nowoczesna aranżacja pokoju dla nastolatka, nowe mieszkania w Krakowie

Ozdoby w pokoju nastolatka

Pokój młodzieżowy nie może być nudny. Aby go ozdobić najlepszym sposobem będzie zastosowanie tapety lub fototapety na jednej ze ścian. W pokojach nastolatków sprawdzą się m.in. wzory dotyczące konturów kontynentów, napisy artystyczne lub bardziej komiksowe, wzory roślinne, zwierzęce czy np. geometryczne. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Kolejną propozycją jest tablica korkowa lub magnetyczne. Nastolatek może na niej wieszać np. zdjęcia, plakaty, różne ilustracje czy zapiski. W pokoju dziewczyn świetnie się sprawdzą sznury lampek, a także sterty poduszek.

Nowe mieszkania w Krakowie, nowoczesny projekt pokoju dla nastolatka

Jakie łóżko do pokoju nastolatka?

Najważniejszym meblem w pokoju nastolatka jest łóżko. Jest ono przestrzenią nie tylko spania, ale także do jedzenie, nauki, oglądania filmów, grania w gry itd. W mniejszych pokojach, warto wybrać mebel jednoosobowy najlepiej ze specjalną szufladą, w której można schować pościel. Dzięki temu zaoszczędzi się miejsca w szafach czy komodach. W większych pomieszczeniach, można się zdecydować się na łóżka dwuosobowe lub mebel z możliwością składania, dzięki czemu zyska się dodatkowe miejsce do siedzenia. Odpowiednia aranżacja pokoju nastolatka to nie taka łatwa sprawa. Jednak zwracając uwagę na kilka ważnych kwestii, można sprawić, że wnętrze będzie przyjemne i oryginalne, a młody człowiek będzie się w nim dobrze uczył i odpoczywał. W Internecie dostępne jest wiele inspiracji, które z pewnością pomogą.

Materiał partnera


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!