| |
Zagrożenie!

Blisko 700 interwencji i 9 osób rannych po czwartkowych 03.08 nawałnicach

Niestety, po raz kolejny sprawdziły się nasze prognozy z wydanym ostrzeżeniem przed silnymi zjawiskami burzowymi. Rzecznik prasowy komendanta Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak poinformował, że w wyniku wczorajszych 03.08 nawałnic zostało rannych 9 osób.

Strażacy w wielu regionach wyjeżdżali do interwencji, w sumie blisko 700 razy. Wśród dziewiątki rannych osób jest również strażak. Wszystkie osoby poza nim zostały poszkodowane w województwie śląskim. To osoby, na które przewróciło się drzewo oraz te, które wypadły z łodzi lub pontonów, przewróconych przez podmuch wiatru. Ranny strażak doznał niegroźnych obrażeń w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim podczas usuwania skutków nawałnic.

Zarejestrowane wyładowania doziemne, 3 sierpnia br.

Zarejestrowane wyładowania 3 sierpnia

Interwencje dotyczyły głównie usuwania powalonych drzew i wypompowywania wody z piwnic zalanych obiektów. Silna wichura uszkodziła lub zerwała dachy na 28 budynkach. W całej Polsce przy usuwaniu skutków nawałnic pracowało około 3,5 tysiąca strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

W ciągu najbliższych kilkunastu godzin ponownie spodziewamy się burz, głównie na południowym-wschodzie kraju (sprawdź prognozę prawdopodobieństwa).

Mapa: burze.dzis


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!