Reklama

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Podkarpackie kamery on-line

 

Polecane artykuły


Nowe komentarze


Wstępna prognoza pogody od 11 do 16 marca. W najbliższy weekend burze, silny wiatr i opady pochodzenia zimowego nad RP?

Poprzedni tydzień przez większą część był pochmurny, a więc zgodnie z zapowiedzią. Jedynym odstępstwem prognozy była temp. maks., która okazała się często o ok. 2 st. niższa od zapowiedzi. Tymczasem w niedzielę 09.03 powróciliśmy do stabilnej i słonecznej pogody. Sprawdźmy, jak długo taka aura ma szansę się utrzymać?

 

 

 

Wtorek 11 marca

We wtorek bez większych zmian, czyli nadal słonecznie i przeważnie bezchmurnie. Temp. maks. od 9/10 do 13 st.

 

Środa 12 marca

W środę nadal pogodnie, jedynie początkowo miejscami możliwe mgły lub zamglenia, gdzieniegdzie zachmurzenie umiarkowane bądź małe. Z upływem dnia ponownie wypogodzi się do niemal bezchmurnego nieba. Temp. maks. od 7 do 11 st.

 

Czwartek 13 marca

W czwartek cały region będzie skąpany pięknym wiosennym słońcem. Temp. maks. od 9 do 13 st.

 

Piątek 14 marca

W piątek nadal powinno być pogodnie i jeszcze cieplej. Temp. maks. od 11 do 15, być może lokalnie 16 st.

 

Weekend 15-16 marca

W weekend czekają nas zmiany, bowiem nad Polskę dotrze aktywny front atmosferyczny związany z niżem, którego centrum prawdopodobnie znajdzie się nad Bałtykiem. Aktualne wyliczenia sugerują przejście frontu przez Polskę z zachodu na wschód w sobotę 15.03. Nad Podkarpacie załamanie pogody ma dotrzeć najpóźniej, bo dopiero w drugiej części dnia lub wieczorem, albo nocą na niedzielę 15/16.03. Przed frontem powinno być jeszcze dość pogodnie i ciepło z temp. maks. od ok. 10 do 15 st. Niewykluczone, że w tym dniu zdarzą się nad Polską burze! W niedzielę 16.03 nad regionem zaznaczy się strefa frontowa, która sprowadzi chłodniejszą masę powietrza i opady. Co ciekawe, aktualne wyliczenia numeryczne wskazują na wys. 850 i 925 hPa wartości ujemne, a to sugeruje możliwość pojawienia się opadów śniegu, krupy śnieżnej lub deszczu ze śniegiem! Istnieje ryzyko pojawienia się burzy. Prognozy na weekend są arcyciekawe, ale jeszcze mogą ulec korektom, gdyż ostatecznie będą zależne od umiejscowienia potencjalnego niżu oraz terminu jego wystąpienia.

 

Reasumując – Do piątku 14.03 na pewno możemy liczyć na piękną i stabilną wiosenną pogodę z coraz wyższą temp. Z kolei z upływem weekendu 15-16.03 czekają nas zmiany, gdyż spodziewany jest niż, który przyniesie chłodniejszą masę powietrza, opady, silniejszy wiatr oraz niewykluczone burze nad RP. Istnieje ryzyko pojawienia się opadów pochodzenia zimowego! Ostatecznie zjawiska oraz termin załamania pogody jest uzależniony od obszaru ulokowania centrum ośrodka niżowego.

 

Komentarze   

 
Sebek
+1 # Sebek 2014-03-14 14:03
Ciekawie GFS wylicza na Niedzielę. Będzie ogromne wspomaganie konwekcji. No może 2 dni zostało, ale jestem ciekaw wyliczeń
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
Lusia
0 # Lusia 2014-03-11 11:39
dlaczego to co dobre szybko się konczy :sad: taka piękna pogoda niech potrwa dłużej :-) A tak poważnie panie Tomku to chce zapytac o wiatr, czy w weekend bardzo będzie wiało? pozdr :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sprawdzona, długoterminowa prognoza pogody

Widget pogodowy na Twoją stronę, widget z pogodą. Wiadomości pogodowe, najświeższe wiadomości pogodowe z Polski. Pogoda odgrywa kluczową rolę w życiu człowieka. W zależności od pogody, snujemy długoterminowe plany, kalkulujemy ewentualne wyjazdy i planujemy czas spędzany na zewnątrz. Pogoda ma także ogromny wpływ na nastrój i humor człowieka. Wiele osób bardzo gwałtownie reaguje na zmianę pogody. Nagłe zmiany ciśnienia mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie. Dlatego tak ważne jest, aby była to wiarygodna i sprawdzona pogoda. W dni, w które ciśnienie jest niskie, ludzie mogą być przygnębieni, kłótliwi i drażliwi. Prognoza pogody jest jednym z najczęściej oglądanych programów w telewizji. Chcesz sprawdzić jaka jest pogoda długoterminowa w Twoim mieście? A może planujesz urlop i zastanawiasz się, jaką odzież spakować? Długoterminowa prognoza pogody w naszym serwisie rozwieje Twoje wątpliwości. U nas prognoza pogody obejmuje opady deszczy, nasłonecznienie, najwyższą, najniższą i średnią temperaturę w ciągu dnia i w nocy, zachmurzenie, wiatr, ciśnienie atmosferyczne i burze. W naszym serwisie prognoza pogody długoterminowa uwzględnia trend, dlatego bez trudu możesz przeanalizować swoją garderobę i dostosować ją do warunków atmosferycznych. Nie daj się zaskoczyć. Szczegółowa prognoza pogody jest dostępna także na najbliższe godziny. Polecamy meteogramy, numeryczną prognozę pogody z naszego modelu. Zobacz, w jakich miastach będzie najcieplej, a gdzie trzeba się cieplej ubrać. Przedstawiana pogoda na bieżąco jest aktualizowana, aby przedstawić Państwu najbardziej rzetelne informacje. Zapewniamy wysoką wiarygodność danych meteorologicznych, które powodują, że pogoda jest sprawdzona.