ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

Spadnie śnieg 18/19.04 i powrócą trudne warunki na drogach. Najgorzej na pograniczu 3 województw

Prognozy od co najmniej kilku dni wskazywały w Polsce możliwe opady śniegu. Już w Wielkanoc miejscami sypało na północy, lokalnie na wschodzie oraz w rejonach górskich, ale nie były to duże opady. Tymczasem tuż po świętach miał wystąpić epizod, który w niektórych regionach może przynieść pokrywę śnieżną na poziomie około 5-18 cm, a wysoko w górach powyżej 35 cm przyrostu pokrywy śnieżnej. Prognozowany obszar opadów ulegał ciągłej zmianie, dlatego warto sprawdzić, gdzie w ciągu najbliższej doby 18/19.04 powinno się zabielić według najnowszych danych.

 


Prognozy wskazują, że do środowego 19.04 poranka najwięcej śniegu spadnie w Tatrach, a także miejscami na północy woj. śląskiego, południowym-wschodzie łódzkiego, północnym-zachodzie świętokrzyskiego, miejscami na południu opolskiego i małopolskiego oraz w Kotlinie Kłodzkiej.

 

 Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do środowego 19.04 poranka. Mapa: meteomodel

 

 

Z upływem dnia 18.04 rozpada się na wskazanym obszarze, aczkolwiek przejściowo spodziewamy się również opadów deszczu ze śniegiem. Warto jednak nadmienić, że ze względu na cieplejszy grunt w porównaniu np. do lutego, miejscami dłużej utrzymujące się opady deszczu ze śniegiem oraz mogącą ulec nieznacznej zmianie trajektorie ośrodka niżowego, może wystąpić przeszacowanie lub niedoszacowanie prognozy. Ponadto spodziewamy się w rejonach opadów śniegu umiarkowanego i okresami silnego wiatru, który miejscami spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne.