ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

Temperatura spadła do blisko -8 st. C. Do kiedy utrzyma się ochłodzenie?

Po przejściu chłodnego frontu nad Polskę spłynęła znacznie chłodniejsza masa powietrza. Minionej nocy 16/17.04 we wschodniej połowie kraju pojawiły się przejaśnienia i rozpogodzenia, które sprzyjały spadkom temperatury.

 

Miejscami na wysokości 2m zanotowano na stacjach pierwszego rzędu -5 st. C. (np. Rzeszów-Jasionka o godz. 04:00). Równie zimno było na Lubelszczyźnie. Słabszy mróz do -4/-1 st. C. zanotowano, od woj. pomorskiego przez warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie po lokalnie wschodnią Małopolskę. Wyjątkowo zimno było w Kolbuszowej na Podkarpaciu, gdzie na stacji IMGW zanotowano -7.5 st. C. Przy gruncie lokalnie temperatura spadła do -9/-6 st. C.

 

 

Kolejna noc 17/18.04 będzie zimna, zwłaszcza na Podlasiu, Warmii, Mazurach, na północy Lubelszczyzny oraz lokalnie w woj. pomorskim, gdzie temperatura powinna spaść do -6/-1 st. C. (najniższa na Podlasiu). Niewielki mróz do -4/-1 st. C. spodziewany jest również miejscami w woj. dolnośląskim oraz lokalnie w opolskim, lubuskim i na Podhalu.

 

 

Ochłodzenie w Polsce utrzyma się co najmniej do 25-26 kwietnia. Dopiero pod koniec miesiąca lub na początku maja czeka nas znaczny wzrost temperatury, o ile obecne prognozy długoterminowe nie ulegną diametralnej zmianie. Wcześniej, warunki pogodowe będą bardzo przypominać obecną aurę. Nadal pogoda będzie zmienna z dość niską temperaturą. Co jakiś czas będą pojawiać się miejscami opady, w tym również przejściowo opady deszczu ze śniegiem i śniegu, zwłaszcza na południu (najwięcej w górach). W przypadku nocnych przejaśnień i rozpogodzeń należy się liczyć z lokalnymi przymrozkami. Temperatura maksymalna najczęściej będzie oscylować (w zależności od regionu) na poziomie około 4/11 st. C.