ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

Prognoza pogody na Święta Wielkanocne

Tegoroczne Święta Wielkanocne nie będą należeć do najcieplejszych. Mimo, że są one ruchome, to od kilku lat zdecydowanie w ich pobliżu jest większa szansa na ochłodzenie, w porównaniu do świąt Bożego Narodzenia. Jakiej pogody się spodziewamy? Czas na szczegóły…

 

 

Wielka Sobota, 15 kwietnia

 

Sobota na ogół zapowiada się z zachmurzeniem dużym z lokalnymi przejaśnieniami. Na większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego możemy liczyć w dzielnicach południowo-wschodnich, południowych oraz pod wieczór na północnym-zachodzie kraju. W ciągu dnia miejscami będą możliwe okresami opady deszczu, zwłaszcza w północnej połowie kraju, gdzie będzie padać najwięcej, szczególnie w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubuskim. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady również będą możliwe, ale będą one rzadsze i wystąpią na mniejszym obszarze, głównie w drugiej połowie dnia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie, od 7/11 st. w woj. północnych, 11/13 st. na przeważającym obszarze kraju, do 14/17 st. C. w woj. południowych (najwyższa prawdopodobnie w woj. opolskim).

 

Wielkanoc, 16 kwietnia

 

Niedziela na ogół zapowiada się z zachmurzeniem zmiennym. Spodziewamy się przeważnie zachmurzenia umiarkowanego, miejscami okresowo rosnącego do dużego, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami. Na przeważającym obszarze kraju, będą miejscami możliwe przelotne opady deszczu (szczególnie od Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę, Ziemie Łódzką, Mazowsze, Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk i Opolszczyznę), a na północy, północnym-wschodzie oraz w górach wystąpią również opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie, od 4/8 st. w Polsce północnej, do 9/11 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najcieplej na Podkarpaciu). Na naszą uwagę zasługuje również wiatr, który okresami może być silny, zwłaszcza w centrum oraz miejscami w południowej połowie kraju, w porywach do 70/85 km/h.

 

Poniedziałek Wielkanocny, 17 kwietnia

 

Poniedziałek w dzielnicach wschodnich zapowiada się z zachmurzeniem umiarkowanym i okresami małym, tylko miejscami przejściowo rosnącym do dużego. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami do umiarkowanego. Miejscami będą możliwe opady deszczu, a w rejonach górskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Popada, zwłaszcza w woj. zachodnich i południowych, aż po Małopolskę i lokalnie południowe i zachodnie powiaty Podkarpacia. Punktowo może popadać na Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej. Temperatura maksymalna wyniesie, od 3/7 st. w woj. północnych i północno-wschodnich, do 8/11 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najcieplej na Podkarpaciu).