ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

Flisacy inaugurują sezon na Dunajcu

Jedna z największych atrakcji turystycznych w Pieninach, dziś 01.04 inauguruje sezon. Po zimowej przerwie flisacy wracają na wody Dunajca. W pierwszych dniach kwietnia do dyspozycji będzie czterdzieści łodzi. Do wyboru mamy dwie główne trasy: do Szczawnicy lub Krościenka nad Dunajcem. Sezon tradycyjnie potrwa do października.

 

 Przełom Dunajca widoczny z Trzech Koron

 

 

Spływ trwa od 2,5 do 3 godzin. Od maja na wodach będzie już pływać komplet zestawów czyli 250 łodzi. Każda z nich będzie obsługiwana przez dwóch flisaków. Spływ przełomem Dunajca to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w Małopolsce. W ubiegłym roku skorzystało z niego prawie 340 tysięcy osób. To ponad 60 tysięcy więcej niż dwa lata wcześniej.  Tratwami płyną nie tylko Polacy, ale coraz więcej obcokrajowców, na przykład z Niemiec, Rosji czy Ukrainy.

 

Kolejnym magnesem, który przyciąga turystów w Pieniny są wapienne skały. Wyróżniają one park na tle innych polskich parków narodowych. Pieniny pod względem liczby turystów zajmują po Tatrach drugie miejsce w kraju.