ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

Przełom marca i kwietnia przyniesie ocieplenie

Prognozy wreszcie zaczęły się stabilizować na ostatnie dni marca i początek kwietnia, bowiem jeszcze niedawno wydawało się, że czeka nas ochłodzenie pod koniec miesiąca. Tymczasem najnowsze dane z niemal wszystkich wiązek Ensembles są zgodne. Między 28 marca, a co najmniej 1-3 kwietnia czeka nas poprawa pogody i znaczny wzrost temperatury.

 

 

Polska na początku nowego tygodnia dostanie się pod wpływ pola podwyższonego ciśnienia rozciągającego się od Wysp Brytyjskich po Bałkany. W kolejnych dniach wieloośrodkowe centrum wyżowe będzie przesuwać się stopniowo na wschód, rozciągając się od Ukrainy po Azory. W tym czasie na Atlantyku na zachód od Wysp Brytyjskich pojawi się wieloośrodkowe pole obniżonego ciśnienia. W ten sposób do południowej, zachodniej i środkowej Europy, aż po południową Skandynawię zacznie być kierowana ciepła masa powietrza z południowego-zachodu.

 

Jeżeli sprawdzą się aktualne prognozy (obecnie przewidujemy 80% prawdopodobieństwo), to między 28 marca, a 1-3 kwietnia (+/- 1 dzień) temperatura maksymalna w kraju może się na ogół wahać w przedziale 14-19 st. C., a miejscami w zależności od regionu niewykluczony jest wzrost nawet do 20-22 st. C. Wyższej temperaturze przeważnie powinno towarzyszyć pogodne niebo, a opady o ile wystąpią, to tylko lokalnie i przelotnie.