ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

Zafalowanie na froncie i opady na południowym-wschodzie kraju

Dziś 21.03 do Polski z północnego-zachodu wkroczył chłodny front atmosferyczny niosący w głąb kraju opady deszczu. Lokalnie zdarzyły się również nieliczne wyładowania atmosferyczne. W ciągu kolejnej doby 21/22.03 przemieści się na wschód i północny-wschód, aż w środowy poranek jego linia obejmie obszar od Podlasia przez Ziemie Łódzką po Górny Śląsk, Opolszczyznę, częściowo Małopolskę i lokalnie Dolny Śląsk.

 

Wstępnie prognozowana suma opadów do czwartku, 23 marca br.

 W środę 22.03 z upływem dnia front zacznie wykazywać tendencję do falowania, zwłaszcza na obszarze od Lubelszczyzny przez Ziemie Świętokrzyską po Górny Śląsk i Opolszczyznę, gdzie miejscami będzie padać dość intensywnie. Z upływem dnia, szczególnie w drugiej połowie strefa opadów zacznie stopniowo obejmować coraz większy obszar Małopolski i Podkarpacia. W nocy 22/23.03 opady będą występować głównie w woj. południowo-wschodnich. W czwartek 23.03 opady będą mieć już charakter przelotny i wystąpią zwłaszcza na wschodzie, południowym-wschodzie, w centrum oraz pod wieczór na północnym-wschodzie kraju. Niewykluczone, że lokalnie zagrzmi, zwłaszcza w Bieszczadach.

 

Mapa druga: kachelmannwetter