ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

Blamaż niemieckiego rządu. Zamiast ograniczyć podnieśli emisję CO2

W Berlinie trwa międzynarodowa konferencja dotycząca przemian energetycznych "Berlin Energy Transition Dialogue 2017". Jej celem jest m.in. ochrona środowiska. Jak wynika z raportu przedstawionego przez Federalny Urząd Ochrony Środowiska, to właśnie Niemcy należą do największych trucicieli w Europie.

 

 

Na konferencji zorganizowanej przez niemiecki rząd, przedstawiane są głównie zagadnienia z zakresu walki z emisją dwutlenku węgla do atmosfery oraz problemy sektora energetycznego. Federalny Urząd Ochrony Środowiska opublikował dane z których wynika, że Niemcy w roku 2016 zamiast ograniczyć, ponownie podnieśli emisję dwutlenku węgla, tym razem o 4 miliony ton. Aktualnie nasz zachodni sąsiad emituje rocznie 906 milionów ton tego gazu i jest to 2.5 razy więcej niż wynosi polska emisja. Sami Niemcy, w tym szefowa Urzędu Ochrony Środowiska Maria Krautzberger ma duże wątpliwości, aby udało im się do 2020 roku zredukować emisję CO2 o założone 40 procent w porównaniu do roku 1990.