ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

Po ciepłej niedzieli 5.03, w nocy 5/6.03 do Polski wkroczy strefa opadów związana z płytkim niżem

W poprzedniej prognozie (zobacz) wskazywaliśmy, że szczyt obecnego ocieplenia przypadnie między 4, a 6 marca. Nasze prognozy mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, gdyż wczoraj 04.03 temperatura w południowej połowie kraju wzrosła do 14/17 st. C. Dziś 05.03 przed nadejściem chłodnego frontu na wschodzie, w centrum, południu i południowym-wschodzie temperatura powinna wzrosnąć do podobnych wartości. Chwilami powieje jeszcze silniejszy wiatr na południu i wschodzie, ale będzie on miał tendencje do słabnięcia.

 

 Prognozowana suma opadów 5/6.03 br. (niewykluczone nieznacznie przesunięcie strefy)

 

 

Zmiana warunków atmosferycznych czeka nas w nocy 05/06.03, gdy znad Słowacji zacznie wkraczać do Polski płytki niż (powstanie z zafalowania na froncie chłodnym) niosący strefę opadów deszczu, a wysoko w Tatrach oraz Beskidzie Żywieckim również deszczu ze śniegiem i śniegu. Do poniedziałkowego 06.03 poranka opady obejmą obszar od Górnego Śląska przez Małopolskę, Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską i Łódzką, Mazowsze, Lubelszczyznę po południową część Podlasia. W ciągu dnia strefa opadów będzie stopniowo przesuwać się na północ kraju. Na Warmii i Mazurach z upływem popołudnia lub wieczorem miejscami deszcz zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałych obszarze kraju, w tym również na zachodzie pojawi się drugorzędny front chłodny z przewagą chmur kłębiastych, niosących miejscami przelotne opady deszczu. Po ciepłej niedzieli 05.03 temperatura spadnie, gdyż spodziewamy się na ogół od 7 do 11 st. C. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich oraz na północy woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

 

Kolejne dni nowego tygodnia, zgodnie z wcześniejszymi prognozami przyniosą zmienną pogodę, bowiem co jakiś czas będą możliwe opady (w tym niewykluczone miejscami przejściowo również deszczu ze śniegiem i śniegu, szczególnie na północy), ale także większe przejaśnienia i niższą temperaturę maksymalną, do około 7/11 st. C. W pierwszej połowie tygodnia na północy kraju, będzie miejscami o kilka stopni chłodniej. Wyjątkiem prawdopodobnie okaże się 11 marca (+/- 1 dzień), gdy na wschód i południowy-wschód kraju wślizgnie się znacznie cieplejsza masa powietrza i wtedy temperatura może wzrosnąć nawet do 14/17 st. C.