ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

We wtorek 28.02 silny wiatr na południu kraju. W górach powieje powyżej 130 km/h!

Różnica ciśnienia, jaka powstanie między wyżem znad południowej Rosji, a rozległym wieloośrodkowym niżem znad zachodniej Europy, wywoła we wtorek 28.02 okresowe nasilenie się wiatru z kierunków południowych.

 

Prognozowane porywy wiatru we wtorek 28.02 br. Model Aladin, SHMU

 Najsilniejszy wiatr spodziewany jest wysoko w górach oraz w rejonach podgórskich, zwłaszcza Tatr, Beskidu Żywieckiego i Niskiego, a także  Bieszczadów. Na tym obszarze porywy mogą miejscami osiągać do około 100-155 km/h. Na pozostałym obszarze Podkarpacia, lokalnie w Małopolsce oraz miejscami na południu woj. śląskiego, będą możliwe porywy do około 70-90 km/h, zwłaszcza między godz. 08:00, a 16:00. Późnym popołudniem i wieczorem wiatr zacznie słabnąć.

 

Z uwagi na prognozowaną siłę wiatru, należy się liczyć z możliwością powstania uszkodzeń w drzewostanie i infrastrukturze.  Nie parkujmy pod drzewami i usuńmy luźne przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez nagły podmuch wiatru.