ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

Przed nami okres ze znacznym ociepleniem. Temperatura miejscami przekroczy 15 st. C.

Miniony tydzień przyniósł nam spory arsenał zjawisk atmosferycznych. Zgodnie z prognozami nie brakowało opadów, silniejszych porywów wiatru, a lokalnie nawet wyładowań atmosferycznych.

 

 Prognozowana anomalia temperatury, w okresie od 26 lutego do 5 marca br.

 

 

Tymczasem najnowsze prognozy długoterminowe podtrzymują dwie fazy ocieplenia. Już dziś 26.02 do kraju napływa ciepła masa powietrza, dzięki której, mimo dużego zachmurzenia temperatura miejscami na zachodzie kraju wzrosła do 10/11 st. C. W kolejnych kilkudziesięciu godzinach nadal od południowego-zachodu będzie postępować adwekcja ciepła. Ponadto pojawią się okresowe przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza w poniedziałek 27.02 w południowej połowie kraju oraz we wtorek 28.02 na wschodzie i południowym-wschodzie, gdzie dodatkowo nasili się wiatr fenowy. Temperatura maksymalna na ogół wzrośnie do około 11/15 st. C.

 

Początek marca przyniesie nam niewielki bo kilkustopniowy spadek temperatury, ale już po 3 marca ponownie napłynie znacznie cieplejsza masa powietrza. Między około 4, a 6 marca temperatura wzrośnie do około 11/15 st. C. Aktualne wyliczenia wskazują, że apogeum ocieplenia prawdopodobnie przypadnie na około 5 marca (+/- 1 dzień). Jeśli sprawdzą się aktualne dane, to w tym dniu temperatura maksymalna na południu kraju wzrośnie do około 14/17 st. C. Ponowne ochłodzenie czeka nas prawdopodobnie po 7 marca, ale o tym w kolejnych prognozach.