ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

NASA odkryła planetę na której istnieją warunki do życia?

Na ten dzień czeka spora część społeczeństwa, zwłaszcza związana ze środowiskami naukowymi. NASA ma ogłosić szczegóły dotyczące odkrycia związanego z planetami poza Układem Słonecznym. Szczegóły zostaną podane podczas specjalnej konferencji prasowej oraz na portalu tygodnika "Nature".

 

Ilustracja zapowiadająca konferencję NASA

 

 

Zwykle, gdy NASA zapowiada takie wydarzenie odkrycie jest przełomowe. Rok temu w podobny sposób informowano o odkryciu ponad tysiąca dwustu planet pozasłonecznych.


Dziś na specjalnej konferencji prasowej w Waszyngtonie wezmą udział Michaël Gillon z Uniwersytetu Liege w Belgii oraz doktor Sara Seager z amerykańskiego uniwersytetu MIT. Amerykańska gazeta "New York Post" spekuluje, że może chodzić o odkrycie planety, na której istnieją warunki sprzyjające życiu. Początek konferencji o godz. 19:00 naszego czasu. Konferencja będzie transmitowana przez telewizję NASA pod tym adresem