ReklamaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecane artykuły

Podkarpackie kamery on-line

W najbliższych dniach opady przyspieszą roztopy, zwłaszcza na południu i wschodzie kraju

Pogoda w tym tygodniu nie będzie nas rozpieszczać, gdyż spodziewamy się co jakiś czas opadów deszczu i silniejszych porywów wiatru. Z uwagi na prognozowaną temperaturę dodatnią i zalegającą jeszcze miejscami pokrywę śnieżną, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju należy się spodziewać wystąpienia roztopów, a co za tym idzie lokalnych podtopień (szczególnie w południowej części woj. małopolskiego i podkarpackiego oraz częściowo lubelskiego).

 

Pierwsza strefa opadów wkroczy do kraju dziś 20.02 po południu. Od północnego-zachodu front atmosferyczny zacznie stopniowo obejmować coraz większy obszar, aż w nocy 20/21.02 dotrze do dzielnic południowo-wschodnich. W górach i rejonach podgórskich przejściowo będą możliwe również opady śniegu.

 

Wstępnie prognozowana suma opadów do godz. 02:00, w sobotę 25 lutego br.

 

 

Suma opadów w sporej części kraju do końca tygodnia przekroczy 30-45 mm, a w górach powyżej tego poziomu. Takie warunki spowodują szybkie topnienie pokrywy śnieżnej, roztopy i podniesienie poziomu rzek.

 

Mapa: kachelmannwetter.com